مالکیت خانه سیاه _ نابرابری های گذشته چقدر علت نابرابری های امروز است
من قربانی اعمال غیرمنصفانه مسکن شده ام. متأسفانه هیچ کاری نمی توانم انجام دهم زیرا این نتیجه عواملی است که دهه هاست در حال انجام است. قانون مسکن عادلانه 1968 (FHA) برای تنظیم اعمال غیر منصفانه تبعیض آمیز املاک و مستغلات طراحی شده است. به نوبه خود ، اختلافات مسکن بین مردم سیاه و سفید در این کشور را کاهش می دهد. این اتفاق نیفتاد! بین مالکیت خانه سیاه و سفید 30 درصد فاصله وجود دارد که اکنون بیشتر از قبل از تصویب FHA است (یونگ هیون چوی ، موسسه شهری).
میانگین کشوری برای مالکیت خانه 64٪ است. مالکیت خانه سیاه 43٪ است ، کمترین میزان در بین گروه های قومی. چگونه به اینجا رسیدیم؟ همانطور که در “رنگ قانون” ریچارد روتشتاین اشاره شد ، اقدامات محلی ، ایالتی بیشتر و ملی اجازه می داد تا جوامع مسکونی جدید با هزینه های بسیار کم توسعه داده و فروخته شوند ، به شرطی که بنگاه های املاک و مستغلات و مالکان خانه ها به آفریقایی آمریکایی ها نفروشند. این سالها ادامه داشت. در حالی که آمریکایی های سفیدپوست مجاز بودند با کمترین هزینه از این جوامع جدید و در حال توسعه استفاده کنند ، مردم سیاه پوست و قهوه ای در محله های فقیرنشین و جوامع مسکونی عمومی توسعه نیافته بودند. آمریکای سفید برابری می کرد. آمریکای سیاه هیچ حقوقی برای به دست آوردن نداشت. در حالی که آمریکای سفید در حال ایجاد ثروت بود ، آمریکای سیاه آن را از دست می داد.
کسب درآمد ، پس انداز پول و سرمایه گذاری 3 کلید ایجاد ثروت در طول زمان است. درآمد آمریکایی آفریقایی 60٪ از درآمد سفیدپوستان است. این اختلاف با وجود تحصیلات ، موقعیت ، سن و موقعیت شغلی وجود دارد (جان شوئن ، CNBC). اگر درآمد کمتری داشته باشید ، پس انداز زیادی ندارد و حتی سرمایه گذاری کمتری نیز ایجاد می کند و مانعی برای ایجاد ثروت ایجاد می کند. مالکیت خانه ، م componentلفه اصلی ثروت و سرمایه گذاری بیشتر خانوارهای آمریکایی است (سوزان واچتر ، دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا). با توجه به شیوه های تبعیض آمیز غیرمنصفانه مسکن در اواسط قرن و تأثیرات دومینو که باعث آن شده است ، جای تعجب نیست که ثروت آمریکایی های آفریقایی تبار فقط 10٪ از ثروت سفیدپوستان است (ساموئل دو بوئیس ، مرکز کوک برابری اجتماعی)!
در حالی که سفیدپوستان آمریکایی قادر به ساختن بیشتر ثروت خود از طریق مالکیت خانه بودند ، فرصت های دیگری نیز در اختیار آنها قرار گرفت که سیاه پوستان آمریکایی فقط از آن برخوردار نبودند. کمتر آمریکایی های سیاه پوست به دلیل اینکه 30٪ خانه کمتری دارند ، احتمالاً می توانند از خانه های خود سرمایه درست و وام بگیرند. در جاهایی که صاحب خانه هستند ، خانه های آنها از ارزش کمتری برخوردار است. خانه هایی که در اواسط قرن بیستم به طور انحصاری به سفیدپوستان آمریکایی با هزینه های کم فروخته می شدند ، اکنون به قیمت 300000 دلار یا بیشتر به فروش می رسند (ریچارد روتشتاین ، رنگ قانون) ، در حالی که خانه های فروخته شده توسط سیاه پوستان آمریکایی اغلب به طور متوسط ​​کمتر ارزیابی می شوند 48000 دلار (گزارش مشترک مطالعه موسسه بروکینگ و گالوپ).
سود و حقوق صاحبان خانه به خانواده ها این امکان را می دهد که بسیاری از جنبه های زندگی را متفاوت تجربه کنند. والدین فرزندان خود را از طریق تحصیل در مدرسه و کالج خصوصی با دارایی و سود منزل تأمین می کنند. این وجوه غالباً در مواقع رکود اقتصادی استفاده می شود. این وجوه گاهی برای هزینه های پزشکی و موارد اضطراری پیش بینی نشده ذخیره می شود. در اغلب موارد ، این وجوه به عنوان کمک به خرید خانه خود به کودکان واریز می شود. اگر ارزش سهام خانه یا پول نقد یکجا ندارید که در این شرایط استفاده کنید ، چه می کنید؟ شما برای دانشگاه وام می گیرید ، از طریق هزینه های پزشکی متحمل بدهی می شوید و مجبور می شوید وام های بزرگتر از همتایان سفیدپوست خود را اجاره کنید یا وام بگیرید.
قانون مسکن عادلانه 1968 همراه با برنامه هایی که توسط اداره مسکن و شهرسازی اجرا شده است “سعی کرده است” شکاف بین مالکیت خانه سیاه و سفید را برطرف کند. روشهایی به کار گرفته شده است که باید به بیشتر افراد سیاهپوست در خانه کمک کند ، بنابراین چرا ما اختلافات بیشتری از آنچه از دهه 1950 دیده ایم مشاهده می کنیم؟ قانون مسکن عادلانه همراه با سایر برنامه ها و قوانین هرگز نابرابری های گذشته را که علت نابرابری های امروز است ، برطرف نکرد! اگر مالکیت خانه سفید 74٪ و مالکیت خانه سیاه 43٪ باشد ، وامهای FHA ، برنامه های کمک به پیش پرداخت ، تبعیض غیرقانونی بر اساس نژاد هنگام فروش ، اجاره یا تأمین مالی یک خانه ، در وهله اول مشکلاتی را حل نمی کند. کسری اولیه دسترسی و مالکیت خانه باید رفع شود.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *