اگر به دنبال این هستید که در ساعت هوشمند گلکسی واچ خود یا هر ساعت هوشمند دیگری که به سیستم‌عامل Wear OS گوگل مجهز شده اپلیکیشن سایدلود کنید (نصب اپلیکیشن از منبعی غیر از فروشگاه اصلی ساعت)، در این مطلب همراه ما باشید.
اگر از ساعت‌های هوشمند سامسونگ از سری گلکسی واچ ۴ به بعد یا سایر ساعت‌های مجهز به سیستم‌عامل Wear OS گوگل استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد برایتان پیش آمده که بخواهید یک اپلیکیشن را روی آن نصب کنید اما این اپلیکیشن در جایی غیر از پلی استور در دسترس باشد. در نتیجه شما مجبور خواهید شد آن اپلیکیشن را روی ساعت هوشمند خود سایدلود کنید. به این معنا که از منابعی غیر از فروشگاه در نظر گرفته شده برای سیستم‌عامل، یک اپلیکیشن را روی ساعت خود نصب کنید. این قابلیت مدت‌هاست که در دستگاه‌های اندوریدی در دسترس قرار دارد و خوشبختانه در ساعت‌های هوشمند مبتنی بر این سیستم‌عامل هم انجام چنین کاری ممکن است.
ساعت هوشمند نصب اپلیکیشن
برای نصب اپلیکیشن روی ساعت هوشمند اندرویدی کافی است یک اپلیکیشن با نام Easy Fire را که به صورت رایگان هم برای کاربران در دسترس قرار دارد دانلود کنید. این اپلیکشن هم نسخه‌ای برای تلویزیون‌های مبتنی بر اندروید و هم ساعت‌های هوشمند اندرویدی دارد و می‌توان با استفاده از آن اپلیکیشن‌های شخص ثالث متنوعی را روی این دو دستگاه نصب کرد؛ اپ‌هایی که در پلی استور موجود نیستند یا به هر دلیلی دسترسی به آن‌ها در این فروشگاه بزرگ امکان‌پذیر نیست.
قطعا یک سری اپلیکیشن‌های جذاب در پلی استور وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند فعالیت‌های روزانه‌ی خود را به بهترین شکل ممکن پایش کنید و به صورت حرفه‌ای به انجام تمرین‌های گوناگون بپردازید و از تأثیر آن‌ها روی سلامت خود آگاهی کامل داشته باشید. اما بر کسی پوشیده نیست که یک سری از اپلیکیشن‌های حرفه‌ای هم در خارج از پلی استور قرار دارند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، از تمام قابلیت‌های ساعت هوشمند خود بهره ببرید.
توجه داشته باشید در این مطلب از گلکسی واچ ۴ سامسونگ به عنوان نمونه استفاده شده و اسکرین‌شات‌های ثبت شده هم مربوط به این ساعت هستند اما رویه‌ی نصب اپلیکیشن در سایر ساعت های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل Wear OS تقریبا یکسان است. اپلیکیشن Easy Fire Tools را از طریق لینک زیر دانلود و نصب کنید.
در این آموزش قصد داریم با استفاده از قابلیت ADB debugging یا همان Android Debug Bridge، روی ساعت گلکسی واچ ۴ که از سیستم‌عامل Wear OS بهره می‌برد، اپلیکیشن سایدلود کنیم. نخستین کاری که باید انجام دهید این است که از طریق لینک بالا، اپلیکیشن Easy Fire Tools را روی گوشی هوشمند خود که ساعت‌تان به آن متصل است وصل کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.
ساعت هوشمند نصب اپلیکیشن
ساعت هوشمند نصب اپلیکیشن
ساعت هوشمند نصب اپلیکیشن
برای نصب اپ‌های سفارشی و مد نظر خودتان هم باید روی گزینه‌ی دوم یعنی Custom APK file کلیک کنید. حالا این کار چگونه صورت می‌گیرد؟ در روش نخست، شما فقط می‌توانید یک سری از اپ‌های مد نظر برای ساعت خود را در ابتدا روی گوشی نصب کرده و سپس روی ساعت سایدلود کنید. اما گاهی اوقات یک سری اپ‌ها را می‌خواهید مستقیما روی ساعت هوشمند خود نصب کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:
با این دو روش که در بالا به آن اشاره شده، فرایند سایدلود اپلیکیشن های شخص ثالث روی گوشی به ساده‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد. تنها نکته‌ای که شاید باعث محدود شدن انجام این کار شود این است که شاید حافظه‌ی داخلی ساعت هوشمند شما این اجازه را ندهد که هر اپلیکیشنی را که می‌خواهید روی آن نصب کنید. اگر از این بابت خیال‌تان آسوده است، می‌توانید از اپ‌های بسیار فوق‌العاده‌ای که برای ساعت‌های هوشمند اندرویدی طراحی شده استفاده کرده و لذت ببرید. توجه داشته باشید اپلیکیشن‌ها را از منابع مطمئن دانلود کنید.
اپلیکشین‌های زیادی هستند که می‌توانید از طریق پلی استور به آن‌ها دسترسی داشته باشید اما با این حال اپ‌های خوبی هم وجود دارند که نمی‌توان از این طریق آن‌ها را روی ساعت نصب کرد. اما پرسشی که به وجود می‌آید این است که چه اپ‌هایی بهترین و بیشترین کارایی را دارند و می‌توان از آن‌ها برای داشتن تجربه‌ای بهتر روی ساعت هوشمند بهره برد؟ در ادامه فقط به نام این اپلیکیشن‌ها و کاربرد آن‌ها به صورت خلاصه اشاره خواهیم کرد.
توجه: اگر امکان دانلود این اپلیکیشن‌ها از طریق گوگل‌پلی وجود ندارد، می‌توانید نام آن‌ها را در اینترنت جست‌و‌جو کرده و از طریق وب‌سایت‌های معتبر نظیر APK Mirror، فایل نصبی آن‌ها را دانلود و روی گوشی ذخیره کنید. حالا با استفاده از روش‌های گفته شده در بالا می‌توانید این اپلیکیشن ها را روی ساعت هوشمند خود سایدلود کنید.
تعداد اپلیکیشن‌های خوب فراوان است اما با استفاده از این چند اپلیکیشن و نصب آن‌ها روی ساعت هوشمند قطعا تجربه‌ی لذت‌بخش و خوبی از کار با محصول اندرویدی خود در زمینه‌های مختلف خواهید داشت.
منبع: Make Use Of ،Techwiser


source

توسط admin