لیفت ابرو به معنای بالا بردن ابرو برای پرپشت‌تر دیده شدن و پهن‌تر شدن ابروها است. لیفت ابرو را می‌توانید با چند روش انجام دهید؛ یا جراحی لیفت ابرو با نخ، لیفت ابرو در خانه و در آرایشگاه. در ادامه در مورد این سه روش بیشتر بخوانید.
آموزش لیفت ابرو
لیفت ابرو یا لیفت پیشانی یکی از جراحی‌های زیبایی است که برای اصلاح افتادگی خط ابرو یا خطوط عمیق پیشانی انجام می‌شود. معمولاً هدف از این جراحی کاهش چین و چروک‌ها یا خطوط اخم روی پیشانی است. خطوط اخم در سراسر پیشانی و به ویژه در ناحیه‌ی فوقانی پل بینی ایجاد می‌شوند. در واقع این جراحی باعث می‌شود تا چهره‌ی فرد جوان‌تر به نظر برسد.
البته معمولاً در کنار لیفت ابرو درمان‌های دیگری هم برای زیبایی و جوان‌سازی انجام می‌شود. این درمان‌ها عبارتند از:
اگر در مورد ظاهر خود نگران هستید یا می‌خواهید برای تقویت اعتماد به نفس درمان‌هایی برای زیبایی انجام دهید، فراموش نکنید که جایگزین‌هایی برای انتخاب شما وجود دارد. این جایگزین‌ها می‌تواند تغییر سبک زندگی یا یادگیری مهارت خودپذیری باشد؛ باید خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید.
قبل از اینکه جراحی لیفت‌‌‌‌ ابرو را انتخاب کنید، موارد مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. این موارد عبارتند از:
بهتر است برای انتخاب یک جراح ماهر، متخصص و معتبر یا بیمارستانی که در آن‌جا می‌خواهید لیفت ابرو را انجام دهید، با پزشک خود مشورت کنید. در اولین جلسه‌ای که با جراح گفت‌وگو می‌کنید، درباره‌ی تخصص و تجربه‌‌‌ی او بپرسید. بهترین گزینه برای انجام لیفت ابرو جراحی است که تخصص او جراحی لیفت ابرو باشد و در انجام این جراحی تجربه‌ی زیادی داشته باشد.
قبل از جراحی، باید مسائل پزشکی مختلفی را با پزشک یا جراح خود در میان بگذارید. آن‌ها درباره‌ی مسائل زیر با شما گفت‌وگو می‌کنند:
برای جراحی لیفت ابرو از هر دو نوع داروی بیهوشی یعنی داروهای بیهوش‌کننده‌ی عمومی و داروهای بی‌حس‌کننده‌ی موضعی استفاده می‌شود. همچنین برای جراحی لیفت ابرو دو روش اصلی وجود دارد که انجام هر دوی آن‌ها نزدیک به دو ساعت طول می‌کشد.
در این روش جراح برشی عرضی روی پیشانی ایجاد می‌کند که از یک طرف پیشانی شروع می‌شود و تا آن طرف پیشانی ادامه دارد. این برش در نزدیکی خط رویش مو یا روی یکی از چین‌وچروک‌های پیشانی ایجاد می‌شود. با این برش پوست و لایه‌های زیرین آن باز می‌شوند. سپس ماهیچه‌های شل‌شده و ضعیف و همچنین چربی‌ها برداشته می‌شوند. جراح پوست‌های اضافی را جدا می‌کند، پوست‌های باقیمانده را به سمت پایین می‌کشد و پوست بالای ابرو را در موقعیت جدید بخیه می‌زند. این نوع جراحی لیفت ابرو با نام‌های کلاسیک، کرونال و تریکوفیتیک هم شناخته می‌شود.
در این روش جراح چندین برش کوچک ایجاد می‌کند و یک آندوسکوپ یا درون‌بین را به داخل می‌برد. آندوسکوپ لوله‌ای فلزی است که یک دوربین به انتهای آن متصل شده است.
این دو روش تفاوتی در شیوه‌ی انجام ندارند و تنها تفاوت آن‌ها در این است که در روش آندوسکوپیک جراح بافت‌های زیر پوست را در صفحه‌ی نمایشگر مشاهده می‌کند و در روش تریکوفیتیک برای مشاهده‌ی آن‌ها یک جراحت باز ایجاد می‌کند.
البته برای جراحی لیفت صورت یک روش جایگزین هم وجود دارد که معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش که با عنوان لیفت با نخ شناخته می‌شود، جراح برای اینکه هیچ گونه برشی روی پوست ایجاد نکند، نخ‌های ظریفی را که برآمدگی‌های کوچکی روی خود دارند از طریق لوله‌های بسیار نازک به نام کانول وارد پوست می‌کند. این نخ‌ها از جنس نخ‌های جراحی پرولن و از نوع غیرقابل جذب هستند که سال‌ها است در عمل‌های جراحی از آن‌ها استفاده می‌شود و استفاده از آن‌ها هیچ گونه عوارضی ندارد.
هنگامی که نخ‌ها در محل سوراخ‌ها‌ی ریز قرار گرفتند، نخ‌ها به آرامی به سمت بالا کشیده می‌شوند و روی بافت و پوست صورت محکم می‌شوند. در پایان محل‌های داخل کردن کانول‌ها بسته می‌شود.
پس از پایان جراحی لیفت ابرو، برای جلوگیری از تجمع مایعات لوله‌ای به نام درن داخل جراحت قرار داده می‌شود و با استفاده از پانسمان یا بانداژ جراحت‌ ایجادشده روی صورت بسته می‌شود.
مواد لیفت ابرو
لیفت ابرو در آرایشگاه هم انجام می‌شود که در آن از چند ماده‌ی مخصوص برای بالا نگه داشتن ابرو استفاده می‌کنند. در این روش ابتدا تارهای ابرو را در جهت مورد نظر شانه می‌کنند و بعد با استفاده از چند ماده‌ی مخصوص مثل لوسیون لیفت ابرو و اسپری‌ها و مواد فیکس‌کننده، ابرو را به سمت بالا هدایت می‌کنند.
اثرگذاری این روش تقریبا ۳۰ تا ۴۰ روز است ولی به جنس محصولاتی که استفاده می‌کنید هم بستگی دارد. بعضی از محصولاتی که برای این کار استفاده می‌کنند، خاصیت درمانی هم دارد و باعث تقویت ابروها می‌شود. این کار را حتما باید در یک آرایشگاه معنبر انجام دهید تا با مواد باکیفیت انجام شود.
هر عمل جراحی می‌تواند با عوارضی همراه باشد و اینکه احتمال هیچ خطری وجود ندارد یک ادعای نادرست است. پس از جراحی لیفت ابرو، کبودی یا خون‌مردگی، ورم، بی‌حسی یا احساس درد و ناراحتی کاملاً طبیعی است. اما این همه‌ی ماجرا نیست و ممکن است فرد با عوارض زیر مواجه شود:
لیفت ابرو با نخ می‌تواند با عوارض دیگری هم همراه باشد که عبارتند از:
البته این فهرست کامل نیست. برای نمونه، سوابق پزشکی و سبک زندگی هر فرد می‌تواند خطر بروز بعضی عوارض را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید با جراح صحبت کنید.
پس از جراحی لیفت‌‌‌‌ ابرو، لازم است در خانه از خودتان مراقبت کنید. توصیه‌های عمومی برای مراقبت‌های لازم پس از جراحی لیفت ابرو شامل موارد زیر می‌شود:
تأثیراتی که می‌توانید مشاهده کنید به روش جراحی بستگی دارد اما به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:
به خاطر داشته باشید که جراحی لیفت‌‌‌‌‌ ابرو نمی‌تواند یک تغییر اساسی در ظاهر شما ایجاد کند یا روند پیری را متوقف کند. اگرچه نتایج لیفت ابرو دائمی هستند اما روند پیری پوست ادامه خواهد داشت. انتظار شما از جراحی لیفت ابرو نباید بیشتر از رفع چین‌وچروک و حفظ استحکام پوست باشد.
داشتن سبک زندگی سالم و محاظت از پوست در برابر نور خورشید می‌توانند به ماندگارتر شدن نتایج جراحی کمک کنند. باید اقداماتی انجام دهید تا قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید را به کمترین زمان ممکن برسانید.
می‌توانید به جای جراحی لیفت‌‌‌‌‌‌‌ ابرو یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:
لیفت ابرو در خانه
غیر از روش جراحی لیفت ابرو با چند راهکار ساده می‌توانید تارهای ابرو را به سمت بالا هدایت کنید تا مرتب‌تر به نظر برسند و حالت افتادگی نداشته باشند.
برای شروع ابتدا صورت و نواحی اطراف ابروی خود را با یک شوینده‌ی خوب تمیز کنید. از لایه‌بردار و اسکراب استفاده نکنید چون پوست شما نباید ملتهب شود. در اطراف ابرو نباید هیچگونه چربی، آلودگی، باقیمانده‌ی مواد آرایشی و… باشد.
اگر ابروی شما مرتب نیست و زیر یا بالای ابرو، تارهای اضافی ابرو درآمده، آن را با موچین بردارید و مرتب کنید.
در مرحله‌ی بعد با کمک برس مخصوص ابرو و ژل یا صابون لیفت‌‌‌‌‌‌ ابرو، ابروها را به سمت بالا شانه کنید. دقت کنید که هر چه از وسط ابرو به طرف بیرون می‌روید، ابروها جهت افقی پیدا می‌کنند و نباید آن‌ها را زیاد بالا بدهید.
صابون لیفت‌‌‌‌‌ ابرو یکی از موادی است که برای بالا نگه داشتن ابرو و انجام لیفت ابرو در خانه از آن استفاده می‌کنند. در این روش یعنی با استفاده از صابون و ژل لیفت ابرو، ابروهای شما فقط برای چند ساعت بالا می‌ماند. مدت دوام آن به محصولی که می‌خرید بستگی دارد ولی بیشتر از چند ساعت نیست.
صابون لیفت ابرو را با برس‌های مخصوص ابرو روی تارهای ابرو می‌کشند. این صابون تارهای ابرو را رو به بالا و در جهت برس ابرو، نگه می‌دارد.
منبع:‌ Betterhealth


source

توسط admin