خبر خوان تخصصی بین الملل
نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی، پیروزی «بنیامین نتانیاهو» در انتخابات جاری در اراضی اشغالی را به وی تبریک گفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یاییر لاپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه در تماسی تلفنی با بنیامین نتانیاهو رقیب انتخاباتی خود و رییس اپوزیسیون در «کنست»، پیروزی در انتخابات را به او تبریک گفت.
بر اساس اعلام رسانه های این رژیم، نتانیاهو مدعی است که قصد دارد فوراً مذاکرات تشکیل کابینه اش را آغاز کند.
در حالی که شمارش آرای نهایی انتخابات این رژیم همچنان ادامه دارد، رسانه ها اعلام کردند که نتانیاهو قصد دارد فوراً مذاکرات تشکیل کابینه را آغاز کرده و تا پیش از پایان ماه نوامبر به دفتر نخست وزیری بازگردد.
قرار است نتایج نهایی انتخابات پارلمانی رژیم اشغالگر قدس تا ساعاتی پایانی امشب رسانه ای شود.
بر اساس نتایجی که تا کنون اعلام شده، حزب لیکود و دیگر احزاب هم پیمان نتانیاهو خواهند توانست با به دست آوردن اکثریت کرسی های کنست، کابینه ائتلافی آینده این رژیم را تشکیل دهند.
طبق گزارشی که ساعاتی پیش روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال اعلام کرد، با شمارش ۹۹ درصد از آراء انتخابات کنست، حزب راست گرای لیکود به ریاست نتانیاهو برتری خود با ۳۲ کرسی را نسبت به حزب رقیب حفظ کرد و لذا بلوک راست گرای او در مسیر به دست آوردن ۶۴ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست قرار گرفت.
این در حالیست که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق این رژیم با پرونده های فساد مالی مختلفی مواجه بوده و این موضوع یکی از چالش های فراروی وی در بازگشت به قدرت محسوب می شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin