اگر باتری آیفون شما بیشتر از ۸۰ درصد شارژ نمی‌شود، این موضوع به معنای این نیست که باید باتری را تعویض کنید. بلکه معمولا این مشکل به یک تغییر نرم‌افزاری برمی‌گردد که به راحتی می‌توانید آن را برطرف کنید. در ادامه به دلیل عبور نکردن میزان شارژ آیفون از ۸۰ درصد می‌پردازیم و چگونگی برطرف کردن این موضوع را مطرح می‌کنیم.
اگر میزان شارژ باتری آیفون شما از ۸۰ درصد عبور نمی‌کند، به احتمال زیاد به دلیل فعال‌سازی مشخصه‌ی Optimized Battery Charging که با iOS 13 معرفی شده، با این پدیده روبرو می‌شوید.
باتری آیفون
تقریبا تمام کاربران، باتری گوشی را به طور کامل شارژ می‌کنند ولی واقعیت این است که چنین کاری عمر باتری را کاهش می‌دهد. همین موضوع برای خالی شدن کامل باتری هم صدق می‌کند و چنین کاری هم عمر آن را کاهش می‌دهد. بنابراین اگر شب قبل از خواب آیفون خود را به شارژر وصل کنید، باتری این گوشی برای ساعات متمادی در وضعیت ۱۰۰ درصد باقی می‌ماند و این روند منجر به افزایش سرعت فرسایش باتری می‌شود.
اپل برای برطرف کردن این مشکل، قابلیت Optimized Battery Charging را معرفی کرد که با فعال‌سازی آن، شارژ باتری به ۸۰ درصد محدود می‌ماند و سپس با یادگیری زمان بیدار شدن کاربر، قبل از ساعت موردنظر شارژ را به ۱۰۰ درصد می‌رساند. با این کار مدت زمانی که باتری در وضعیت ۱۰۰ درصد شارژ قرار دارد، کاهش پیدا می‌کند.
باتری آیفون
اگر از iOS 13 یا نسخه‌های جدیدتر استفاده می‌کنید، این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض فعال است. اما اگر علاقه‌ای به این مشخصه ندارید و می‌خواهید همواره باتری گوشی به طور کامل شارژ شود، باید این گزینه را غیرفعال کنید. خوشبختانه به سادگی می‌توانید چنین کاری را انجام دهید.

اما به طور کلی بهتر است این مشخصه را غیرفعال نکنید زیرا در نهایت عمر باتری آیفون را افزایش می‌دهد.
منبع: MakeUseOf


source

توسط admin