دنیای متفاوت تکنولوژی
دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
Palette.fm در حال حاضر کاملا رایگان است و می‌توانید برای رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید خود آن را امتحان کنید!
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
یک محقق یادگیری ماشین سوئدی به نام «امیل والنر» ابزار تحت وب رایگانی به نام Palette.fm را منتشر کرده که می‌تواند به‌طور خودکار عکس‌های سیاه و سفید را با استفاده از هوش مصنوعی رنگی کند. کاربران پس از آپلود عکس در این وب‌سایت، می‌توانند فیلتر رنگی موردنظر خود را انتخاب کنند یا رنگ‌های آن را با استفاده از توضیحات نوشته شده اصلاح کنند.
Palette.fm از یک مدل یادگیری عمیق برای طبقه‌بندی تصاویر استفاده می‌کند و به این طریق رنگ‌هایی را برای اشیاء موجود در یک عکس یا تصویر پیشنهاد می‌کند.
والنر در پیامی برای وب‌سایت Ars Technica نوشت:
«من یک مدل هوش مصنوعی سفارشی ساخته‌ام که از تصویر و متن برای ایجاد رنگ‌بندی استفاده می‌کند. یک مدل متن را ایجاد می‌کند و مدل دیگر تصویر و متن را برای ایجاد رنگ‌بندی دریافت می‌کند.»
پس از آپلود یک تصویر، رابط سایت چندین فیلتر رنگی از پیش تعیین شده را پیشنهاد می‌کند که حتی اگر رنگ‌های آن را دوست نداشتید، می‌توان با انتخاب آیکون مداد، توضیحات متنی آن را ویرایش کرد.
به عنوان مثال در تست بالا، از یکی از عکس‌های پیشنهادی خود وب‌سایت استفاده شده و چندین تنظیم مختلف (به عنوان مثال با نام Colorful Memories) بر اساس تصویر پیشنهاد شده است.
در حال حاضر، مدل هوش مصنوعی Palette.fm به عنوان یک سرویس رایگان در دسترس است، اما والنر قصد دارد تا در آینده آن را به یک سرویس پولی تبدیل کند. این سایت تصاویر را به صورت آنلاین و در فضای ابری پردازش می‌کند و درباره حریم خصوصی عکس‌های آپلود شده، نوشته است: «ما تصاویر شما را ذخیره نمی‌کنیم.» نکته دیگر اینکه در حال حاضر برای کار با Palette.fm نیازی به ثبت نام وجود ندارد.
نسخه مشابهی از فناوری رنگ‌کردن تصویر والنر نیز اواخر سال گذشته میلادی به عنوان یک ربات در توییتر منتشر شده بود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin