یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
شرکت چینی ژیپنگ توانست اولین پرواز عمومی خودروی پرنده X2 را در دوبی به سرانجام برساند. رویداد اسکای دایو دوبی بهترین فرصت برای این شرکت بوده تا پس از انجام تست‌های وسیع و دریافت مجوزهای پرواز مخصوص از مقامات دوبی بتواند اولین پرواز عمومی X2 را انجام دهد. بیش از ۱۵۰ نفر به مراسم پرواز نمایشی این خودروی پرنده دعوت شده بودند، مراسمی که در روز افتتاحیه نمایشگاه تکنولوژی GITEX در مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار می‌شود.
در خلال پرواز نمایشی ژیپنگ X2 شاهد تحسین پایداری و استانداردسازی کل فرایند پرواز این خودروی پرنده بودیم. البته فرایند پرواز X2 خیلی پیچیده نبود اما همان‌طور که در ویدئوی منتشر شده دید می‌شود این وسیله نقلیه آینده‌نگرانه به‌صورت عمودی از روی زمین بلند می‌شود و با روشی مشابه پهپادها حرکت می‌کند. X2 توسط زیر برند ژیپنگ Aeroht توسعه یافته است شرکتی که خودش را بزرگ‌ترین شرکت سازنده خودروی پرنده در آسیا می‌نامد. محصول موردبحث ژیپنگ یک خودروی پرنده دونفره است که برای پروازهای کم ارتفاع شهری به ویژه سفرهای کوتاه همچون حمل‌ونقل پزشکی و… طراحی می‌شود.
این وسیله نقلیه از طراحی قطره اشک مانند و مینیمالیستی سود می‌برد و کاکپیت محصور آن باعث راندمان آئرودینامیکی مناسبی می‌شود. به این موارد باید ساختار کاملاً فیبر کربنی را نیز اضافه کنیم که کاهش وزن را در پی خواهد داشت. رئیس ژیپنگ می‌گوید:
نمایش عمومی X2 در دوبی یک دستاورد بزرگ برای ما و صنعت خودروهای پرنده است. دوبی شهری خلاقیت‌هاست و به همین خاطر تصمیم گرفتیم اولین پرواز عمومی محصول خود را در این مکان انجام دهیم. پرواز امروز ما قدم بزرگی در پیشبرد اهداف حمل‌ونقل آینده ژیپنگ بود.
ژیپنگ X2 دو حالت سواری دستی و خودکار را ارائه می‌کند. گفته می‌شود مسافران در حالت خودکار تجربه پرواز ایمن و هوشمندانه‌ای خواهند داشت به گونه‌ای که کارهای استارت، بازگشت و فرود X2 فقط با لمس یک دکمه انجام می‌شود. مدلی که برای پرواز آزمایشی آماده شده بود پنجمین نسل X2 محسوب می‌شود اما شرکت سازنده هم‌اکنون روی نسل ششم آن نیز کار می‌کند. مدل آتی به حالت‌های پرواز دستی و خودکار مجهز خواهد شد و قادر خواهد بود در هوا و جاده‌ها رانده شود. نسخه نسل پنجم فقط می‌تواند در هوا پرواز کند و قابلیت رانندگی جاده‌ای را ندارد.
AMANTE
این حرف ام شاید اشتباه باشه ولی به نظرم دوبی و کشور های عربی اولین شهر و کشور یا جزو اولین ها خواهد بود که کاملا آینده محور میشن.
نمیدونم فیلم Fifth Element رو دیدید یا نه ولی توی فیلم دیگه از جاده زمینی استفاده نمیشد و همه ماشین ها تقریبا مثل این پرنده بودن و با این علاقه عجیب عرب ها و شهر دوبی به تکنولوژی های جدید هیچ تعجب نمیکنم در یک یا دو دهه آینده شهر دوبی مثل فیلمی که بالا گفتم بشه یا حتی بهتر.
شاهرخ
نگاه انسان ها به آینده همان حال اغراق آمیز شده است.
نمیدونم این حرف مال کی بود ولی خیلی دقیق و درسته
نظر من اینه که در آینده کلا وسایل نقلیه کوچیک از بین میره ماشین یک اختراع خوب بود که از کنترل خارج شد به زودی من که فکر میکنم برقی هاهم زیاد دووم نمیارن و کلا صنعت خودروسازی تعطیل میشه
AMANTE
حرف جالبی زدید، شاید واقعا در آینده حمل و نقل شخصی حذف و احتمالا حمل و نقل عمومی سریع جاش رو بگیره.
با ساخت ربات و دنیا های مجازی شاید دیگه کسی حتی از خونه بیرون هم نیاد و با ربات هایی در سرتاسر جهان قرار داره و امکان وصل شدن بهش هست سفر مجازی با حس و حال واقعی کرد.
فرزاد
ژیپنگ می‌دونه که دوبی شهر سرمایه‌داران ملت‌ها یعنی مشتری‌هاست ولی مصلحت گفت که بگو شهر خلاقیت‌هاست که بشه پرزنت تمام عیار و البت این یعنی سیاست جذب سرمایه که احسندُم به مسؤلین اقتصادی‌ دوبی و ژیپنگ
مهران
آینده‌ی ترسناک….
اصلا جای زندگی کردن نیست اونموقع…
حداقل از نظر من
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin