پس از نزدیک به دو سال از عرضه‌ی فاجعه بار سایبرپانک ۲۰۷۷، حال به نظر می‌رسد که این بازی به یک نقطه‌ی عطف جدید در فروش خود دست پیدا کرده است.
طبق آمار رسمی منتشر شده در حساب رسمی بازی در توییتر، این اثر بیش از ۲۰ میلیون نسخه فروخته است. آخرین آمار فروش منتشر شده در ۱۴ آوریل ۲۰۲۲ بود که در آن زمان بازی به بیش از ۱۸ میلیون نسخه فروش دست پیدا کرده بود. موارد متعددی به افزایش فروش بازی کمک کرده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به انتشار پچ ۱.۵ و نسخه‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری اشاره کرد.
از طرفی پخش انیمه‌ی Cyberpunk Edgerunners از نتفلکیس و عرضه‌ی آپدیتی با محتوای این سریال، تاثیر زیادی بر فروش گذاشته است. جالب است بدانید که سایبرپانک ۲۰۷۷ اخیرا موفق شده تا The Witcher 3: Wild Hunt را از حیث داشتن بیشترین بازیکن هم زمان در پلتفرم استیم شکست دهد. طبق آمار رسمی، در هفته‌ی گذشته به طور میانگین یک میلیون بازیکن هر روز به تجربه‌ی این بازی پرداخته‌اند.
سایبرپانک 2077
فروش ۲۰ میلیونی برای هر اثری موفقیت آمیز محسوب می‌شود و تعداد کمی از بازی‌های تاریخ به این حد از موفقیت تجاری دست پیدا کرده‌اند. با این حال این میزان از فروش برای سایبرپانک ۲۰۷۷ توجه‌ی بیشتری می‌طلبد زیرا این بازی در زمان عرضه در وضعیت سختی قرار داشت و حتی سونی مدت کوتاهی پس از انتشار آن را به دلیل داشتن مشکلات فراوان از فروشگاه پلی‌استیشن حذف کرد. البته بازی تابستان گذشته به این فروشگاه بازگشت و از آن زمان تا به امروز، بسیاری از مشکلات خود را رفع کرده است.

در راستای دیگر اخبار مربوط به بازی، سال آینده اولین و آخرین بسته‌ی الحاقی پولی خود را با نام فانتوم لیبرتی (Phantom Liberty) دریافت خواهد کرد. این بسته‌ی الحاقی به همراه بازگشت جانی سیلورهند، منطقه و خط داستانی جدیدی را به بازی اضافه می‌کند. استودیوی سی‌دی پراجکت رد همچنین در حال کار روی به‌روزرسانی‌هایی برای سیستم‌های پلیس و مبارزات تن به تن بازی است. البته این به‌روزرسانی‌ها مختص سخت‌افزارهای نسل جدید خواهند بود.
 بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی در دسترس است.
منبع: IGN
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط admin