مزایده خودروهای وارداتی رسوبی ۷ مهر

بیش از ۲۰۰۰ خودروی صفرکیلومتر وارداتی به دلایل متعدد در بنادر و پارکینگ‌های گمرک در حال خاک خوردن هستند. سازمان اموال تملیکی برای جلوگیری از تضییع این خودروها توانسته جواز فروش بیش از نیمی از آن‌ها را دریافت کند. در همین راستا، مزایده خودروهای وارداتی رسوبی ۷ مهرماه آغاز می‌شود.

آخرین مهلت بازدید در مزایده خودروهای وارداتی رسوبی اعلام شد – ۱۲ مهرماه

سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام کرد: «روز سه‌شنبه دوازدهم مهر۱۴۰۱ آخرین مهلت بازدید و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است.»

گفته می‌شود پاکت‌های قیمت پیشنهادی متقاضیان، روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و قضایی بازگشایی و نتایج اعلام خواهد شد.

براین اساس، افرادی که دارای امضای الکترونیکی هستند فقط فردا (سه شنبه) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی اقدام کنند.

شروع مزایده خودروهای وارداتی رسوبی از ۷ مهرماه – ۶ مهرماه

بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودروی موسوم به پرونده ثبت سفارش به زودی به مزایده گذاشته می‌شوند. البته این خودروها هنوز تعیین برائت نشده‌اند، و اقدام سازمان اموال تملیکی تنها برای جلوگیری از تخریب آن‌ها است. در صورت اعلام برائت، خودروها به مالکین اصلی بازگردانده می‌شوند. خودروها از همه لحاظ در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ‌یک از اجزای آن‌ها به سرقت نرفته یا تخریب نشده است.

مزایده خودروهای وارداتی رسوبی ۷ مهر و از طریق سامانه مزایده الکترونیک دولت برگزار می‌شود. برای شرکت در این مزایده ابتدا باید جهت ثبت نام و دریافت گواهی امضای الکترونیکی یا همان توکن به یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور مراجعه کرد.

پس از ثبت نام و دریافت توکن، متقاضیان و مدعوین مالکیت از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه (۷ مهرماه) الی ۱۲ شب روز سه‌شنبه (۱۲ مهرماه) می‌توانند به آدرس eauc.setadiran.ir مراجعه کرده و پس از مشاهده لیست خودروهای موجود، قیمت پیشنهادی برای موارد دلخواه را ارائه دهند. هیچ محدودیتی روی تعداد خریدها اعمال نشده و متقاضیان قادر به ارائه پیشنهاد برای بیش از یک خودرو هستند. البته در ازای هر خودرو، ۱۵ درصد قیمت آن باید به عنوان سپرده تضمینی پرداخت شود.

 برندگان مزایده در روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه اعلام می‌شوند و سپس به مدت سه روز فرصت دارند کارهای مربوط به تسویه را انجام دهند. همچنین افرادی که پس از سپرده‌گذاری به هر دلیلی از خرید خودرو منصرف شده‌اند، تا ساعت ۱۴ روز پنجشنبه (سیزدهم مهرماه) وقت دارند به سایت ستادیران مراجعه کرده و انصراف خود را اعلام کنند.

نوع خودروها و موجودی آن‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوع خودرو موجودی
بنز (مرسدس و E200) ۱۵۲ دستگاه
تویوتا (کمری، رافور، کمری هیبرید) ۱۵۴ دستگاه
ولوو ۱ دستگاه
لکسوس (RX، NX300، NX200) ۶۲ دستگاه
پورشه ماکان ۴۰ دستگاه
پورشه باکستر ۳ دستگاه
کیا (سراتو، سورنتو و اپتیما) ۱۸۲ دستگاه
هیوندای (توسان، سانتافه، سوناتا، سوناتا هیبرید) ۴۵۹ دستگاه
بی ام و (۷۳۰، ۵۳۰ و X4) ۱۵۲ دستگاه
بی نام ۱ دستگاه

نوشته آخرین مهلت بازدید در مزایده خودروهای وارداتی رسوبی اعلام شد اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.

source

source

توسط admin