گاهی اوقات که مشکلات نرم‌افزاری کامپیوتر بسیار شدید می‌شود، معمولا در نهایت چاره‌ای جز ریست فکتوری ویندوز ندارید. اما بدون دسترسی به اکانت ادمین، نمی‌توانید چنین کاری را انجام دهید. اگر به هر دلیلی پسورد ادمین ویندوز ۱۱ را در اختیار ندارید، در ادامه به چگونگی ریست فکتوری ویندوز ۱۱ بدون نیاز به پسورد ادمین می‌پردازیم.
ریست فکتوری ویندوز 11
از طریق صفحه‌ی لاگین، می‌توانید ویندوز ۱۱ سیستم خود را ریست فکتوری کنید.
ریست فکتوری ویندوز 11
ریست فکتوری ویندوز 11
ریست فکتوری ویندوز 11
ریست فکتوری ویندوز 11
در جریان این فرایند، ویندوز ابتدا کل محتویات را ریست می‌کند و سپس نصب دوباره‌ی سیستم‌عامل آغاز می‌شود. با توجه به اینکه این فرایند کمی طول می‌کشد، بهتر است لپ‌تاپ خود را به شارژر وصل کنید تا حین این روند خاموش نشود. اگر هم سیستم شما فاقد فایل‌های حیاتی ویندوز باشد، روند ریست فکتوری با مشکل روبرو می‌شود و اگر اینترنت مناسبی دارید، گزینه‌ی Cloud download را انتخاب کنید.
ریست فکتوری ویندوز 11
اگر به هر دلیلی در فرایند ریست فکتوری ویندوز ۱۱ به مشکل خوردید، پس دیگر چاره‌ای جز نصب دوباره‌ی ویندوز ندارید. با این کار به راحتی قادر به حذف تمام اطلاعات سیستم هستید و می‌توانید از آن مانند سیستم تازه‌نفس بهره ببرید. راحت‌ترین راه هم برای نصب ویندوز ۱۱، دانلود فایل موردنظر و تبدیل فلش مموری به فلش قابل بوت است. بعد از آماده مردن فلش مموری، باید کارهای زیر را انجام دهید.با این کار ویندوز ۱۱ سیستم شما به طور کامل از اول نصب می‌شود و دیگر با مشکلات مربوط به نداشتن پسورد ادمین هم روبرو نمی‌شوید.
منبع: MakeUseOf


source

توسط admin