Jump to navigation
وزارت ورزش توانست رکورد انتصاب سرپرست را در فدراسیون ژیمناستیک بشکند!
وزارت ورزش همچنان سعی دارد تصمیمات خود را در فدراسیون ژیمناستیک با وجود تأکید و حتی تهدید فدراسیون جهانی اعمال کند.
به گزارش طرفداری، بلاتکلیفی فدراسیون ژیمناستیک دیگر فرسایشی شده و نسخه‌های عجولانه وزارت ورزش و جوانان هم نتوانسته کشتی این رشته ورزشی را به ساحل آرامش برساند.
سوم خردادماه سال 1400 صلاحیت زهرا اینچه‌درگاهی، رئیس وقت فدراسیون برای حضور در انتخابات تأیید نشد و نابسامانی‌های ژیمناستیک کلید خورد. وزارت ورزش در بیش از 8 ماه گذشته 4 سرپرست برای این فدراسیون انتخاب کرده، اما هیچ‌کدام نه توانستند زمینه‌ساز ایجاد ثبات شوند و نه نظر مثبت فدراسیون جهانی را جلب کنند.
در جدیدترین تصمیم عابد حقدادی از سوی وزیر ورزش به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شده تا حمید سجادی رکورد چهار سرپرست را در ژیمناستیک به ثبت برساند، ولی فدراسیون جهانی تأکید دارد هیچ‌کدام رسمیتی ندارند و باید انتخابات جدیدی برگزار شود.
پیش‌تر وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی قول دادند هرچه زودتر انتخابات ریاست فدراسیون ژیمناستیک ایران را برگزار کنند، اما حتی پروسه ثبت نام از کاندیداها نیز آغاز نشده است. سجادی هر بار با انتخاب سرپرستی جدید سعی در کنترل اوضاع و به نوعی خرید زمان دارد، ولی به نظر می‌رسد خطر تعلیق بیش از هر زمان دیگری به ژیمناستیک نزدیک است.
طبق اعلام فدراسیون ژیمناستیک، ثبت نام از نامزدها روز چهارشنبه (2 شهریورماه) آغاز شد و قرار بود به مدت 10 روز کاری ادامه داشته باشد، اما تنها دو روز بعد، نام‌نویسی‌ها لغو و به زمان دیگری موکول شد! در حالی که اساسنامه فدراسیون ژیمناستیک در مجمع فوق‌العاده این فدراسیون به تأیید رسید، اما در اطلاعیه‌ای اعلام شد: «با توجه به لزوم بررسی مجدد اساسنامه فدراسیون ژیمناستیک، فرایند ثبت نام انتخابات ریاست فدراسیون به زمان دیگری موکول و زمان ثبت نام مجدد متعاقبا اعلام می‌گردد».
عجیب‌تر اینکه در 48 ساعت ابتدایی ۳ تن به فدراسیون مراجعه کردند، اما فدراسیون به آنها اجازه ثبت نام نداد. البته حقدادی سرپرست فعلی فدراسیون در گفت‌وگویی تأکید کرده برگزاری انتخابات مهمترین اولویت او در دوران سرپرستی است.
او در این باره اظهار داشت:
باید صحبت‌ها و بررسی‌های لازم صورت بگیرد و پس از آن با هماهنگی میان نهادهای مربوطه، انتخابات را در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار خواهیم کرد.
حالا مشخص نیست نهادهای مربوطه چه زمانی به جمع‌بندی می‌رسند و آیا پیش از لبریز شدن کاسه صبر فدراسیون جهانی و تعلیق فدراسیون ایران، تصمیم معقولی خواهند گرفت یا ژیمناستیک هم به سرنوشت جودو دچار خواهد شد.
اخبار داغ 

source

source

توسط admin