شناخت کامل متخصص مغز و اعصاب و انواع بیماری هایی که درمان میکند
متخصص مغز و اعصاب پزشکی است که در تشخیص و درمان بیماری‌های مغز، نخاع و اعصاب تخصص دارد. بیماری‌ها و مشکلات عصبی تقریبا بر تمامی قسمت‌های بدن شما تأثیر می‌گذارد و هم بزرگسالان هم کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
دکتر مغز و اعصاب اختلالات سیستم عصبی را تشخیص می‌دهد و درمان و مدیریت می‌کند. یک نورولوژیست از آناتومی، عملکرد و شرایط موثر بر اعصاب و سیستم عصبی شما آگاهی کامل دارد. سیستم عصبی شما مرکز فرماندهی بدن شماست. این سیستم هر چیزی را که فکر می‌کنید، احساس می‌کنید و انجام می‌دهید، کنترل می‌کند، از حرکت دادن بازو تا ضربان قلبتان.
دکتر نورولوژی در زمینه تشخیص، درمان و مدیریت اختلالات سیستم عصبی کودکان از نوزادی تا نوجوانی تخصص دارد. بسیاری از مواردی که این پزشکان درمان می‌کنند، علاوه بر شرایط ارثی و موارد مربوط به رشد، مانند مواردی است که در بزرگسالان مشاهده می‌شود.
نورولوژیست
دکتر نورولوژی مشکلات مربوط به مغز، نخاع و اعصاب را درمان می‌کند. تعدادی از متداول‌ترین مشکلات عصبی در افراد که یک متخصص نورولوژی در درمان آن‌ها توانایی دارد، به شرح زیر است:
دکتر مغز و اعصاب در مورد سابقه پزشکی، خانوادگی، مصرف دارو و علائم فعلی شما سوال خواهد کرد. آنها همچنین یک معاینه عصبی، از جمله آزمایشات زیر را درباره شما انجام خواهند داد:
نورولوژیست شما همچنین ممکن است آزمایش خون، ادرار یا سایر مایعات را برای کمک به درک شدت بیماری یا بررسی سطح دارو تجویز کند. آزمایش ژنتیک احتمالا برای شناسایی اختلالات ارثی تجویز خواهد شد. همچنین احتمال دارد برای کمک به تشخیص، تصویربرداری از سیستم عصبی شما نیز انجام شود. متخصص مغز و اعصاب افراد را با داروها، فیزیوتراپی یا روش‌های دیگر درمان می‌کند.
متخصص مغز و اعصاب
آزمایشات عصبی رایج عبارتند از:
برخی از علائم رایج که مراجعه به پزشک را برای بیمار ضروری خواهد کرد، عبارتند از:
متخصص مغز و اعصاب پزشکی است که در تشخیص و درمان بیماری‌ها و شرایطی که بر مغز، نخاع و اعصاب تأثیر می‌گذارد، تخصص دارد. پزشک نورولوژیست شما را معاینه می‌کند، دستور آزمایش می‌دهد، موارد مربوط به بیماری را تشخیص می‌دهد، مشکلتان را با دارو یا فیزیوتراپی درمان می‌کند یا شما را به سایر متخصصان، مانند جراح ارجاع می‌دهد و در صورت لزوم با آنها همکاری می‌کند. پیش از مراجعه به پزشک موارد ضروری را یادداشت کنید و اطلاعات مربوط به شرایط سلامتی خود را با دکتر در میان بگذارید. هرگز در مطرح کردن سوالات مدنظر خود تردید نکنید. پزشک وظیفه دارد به تشخیص وضعیت شما، درمان یا مدیریت آن به بهترین شکل ممکن کمک و از شما در این راه پشتیبانی کند.
متخصص مغز و اعصاب شیراز
متخصص مغز و اعصاب اصفهان
دکتر معصومه دشتی (مغز و اعصاب (نورلوژی)اصفهان)

source

source

توسط admin