برخی از کاربران گوشی‌های اندرویدی با مشکل از دست دادن برخی نوتفیکیشن‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. اما اگر تعداد زیادی اپ روی گوشی خود نصب کرده باشید، تعداد نوتیفیکیشن‌ها تمرکز شما را به هم می‌زند. در این مطلب به ۵ ترفند ساده برای مدیریت نوتفیکیشن‌ها در اندروید می‌پردازیم که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید از دست این مشکلات خلاص شوید.
واقعیت این است که تمام نوتفیکیشن‌ها ضروری نیستند و خوشبختانه در اندروید ۱۳ اپلیکیشن‌ها برای این کار باید اجازه دریافت کنند. در هر صورت حتی اگر چنین مجوزی را ارائه دهید، ممکن است بعد از مدتی دیگر به نوتیفیکیشن‌های اپ موردنظر نیازی نداشته باشید.
نوتیفیکیشن‌ها اندروید
در چنین شرایطی، در اندروید به راحتی می‌توانید روند دریافت نوتیفیکیشن‌ها از اپ‌های موردنظر را غیرفعال کنید. به عنوان مثال بسیاری از بازی‌ها نوتیفیکیشن‌های غیرضروری ارائه می‌کنند که عموما هیچ نیازی به آن‌ها نداریم. برای غیرفعال‌سازی دریافت نوتیفیکیشن از یک اپ، باید اقدامات زیر را انجام دهید:
نوتیفیکیشن‌ها اندروید
نوتیفیکیشن‌ها اندروید
واقعیت این است که برخی نوتیفیکیشن‌ها در اندروید ضروری و مهم هستند ولی ممکن است باقی نوتیفیکیشن‌های ارائه شده از طرف اپ موردنظر فایده‌ی خاصی نداشته باشند. به عنوان مثال شاید یک اپ تحویل غذا صبح تا شب نوتیفیکیشن‌های متعددی را نمایش دهد که غیرضروری باشند اما در نهایت هنگام سفارش غذا، باید به نوتیفیکیشن‌های مربوط سفارش موردنظر توجه کنید.
اینجاست که در اندروید می‌توانید به راحتی نوع نوتیفیکیشن‌های دریافتی را مشخص کنید. این یعنی مثلا تمام نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی را از اپ سفارش غذا قطع می‌کنید تا صرفا موارد مفید را دریافت کنید. برای این کار کافی است کارهای زیرا را انجام دهید:
نوتیفیکیشن‌ها اندروید
اگر همراه با گوشی اندرویدی خود از ساعت هوشمند استفاده می‌کنید، باید این ساعت را طوری تنظیم کنید که فقط نوتیفیکیشن‌های مهم را نمایش دهد. اگر این کار را انجام ندهید، نمایش نوتفیکیشن‌های متعدد در ساعت هوشمند تمرکز شما را به هم می‌زند.
نوتیفیکیشن‌ها اندروید

تمام نوتیفیکیشن‌ها به توجه فوری شما نیاز ندارند. برخی از اپ‌ها می‌توانند نوتیفیکیشن‌ها را بی‌صدا ارائه دهند تا زمانی که گوشی خود را در دست می‌گیرید، به آن‌ها نگاهی بیندازید. برای این کار، گام‌های زیر را دنبال کنید:


حالت Do Not Disturb در اندروید طی سال‌های گذشته امکانات زیادی را دریافت کرده است. با بهره‌گیری از این قابلیت، می‌توانید در زمینه‌ی شخصی‌سازی دریافت نوتیفیکیشن‌ها هم کارهای موثری را انجام دهید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید خواب راحتی داشته باشید، می‌توانید کاری کنید که هنگام خواب، تمام نوتیفیکیشن‌های دریافتی به غیر از موارد مربوط به والدین و افراد مهم شوند.
همچنین مثلا می‌توانید پروفایلی ایجاد کنید تا هنگامی که سر کار هستید، تمام نوتیفیکیشن‌های مربوط به اپ‌های غیرکاری غیرفعال شوند. به طور کلی برای شخصی‌سازی این مشخصه امکانات زیادی وجود دارد و با کمی صرف وقت، می‌توانید تجربه‌ی استفاده از گوشی اندرویدی خود را جذاب‌تر کنید.
خلاص شدن از دست نوتیفیکیشن‌های ناخواسته در اندروید یک چالش است. برای این کار باید صبور باشید و کمی وقت صرف کنید تا شخصی‌سازی‌ها به خوبی انجام شوند. اما بعد از این کار، دیگر نوتیفیکیشن‌ها در اندروید عامل حواس‌پرتی شما نخواهند بود و می‌توانند کارایی خود را افزایش دهید.
منبع: Android Police


source

توسط admin