دنیای متفاوت تکنولوژی
به دلیل مشکل نشت هیدروژن باردیگر ماموریت آرتمیس ۱ ناسا لغو و به زمان دیگری موکول شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نشت غیر قابل کنترل هیدروژن باعث لغو پرتاب راکت SLS ناسا شد. اکنون تیم این ماموریت به دنبال بررسی بیشتر این موضوع است تا بتواند بطور دقیق تر از علت […]
به دلیل مشکل نشت هیدروژن باردیگر ماموریت آرتمیس ۱ ناسا لغو و به زمان دیگری موکول شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نشت غیر قابل کنترل هیدروژن باعث لغو پرتاب راکت SLS ناسا شد. اکنون تیم این ماموریت به دنبال بررسی بیشتر این موضوع است تا بتواند بطور دقیق تر از علت لغو این پرتاب اطمینان حاصل کنید. اکنون راکت به ساختمان مونتاژ بازگشته تا باردیگر بررسی های ایمنی روی آن انجام گیرد.در خال حاضر راکت ها برای سوخت پیشران از هیدروژن استفاده می کنند. این سوخت با وجود مهم بودن مشکلاتی را نیز بهمراه دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
مایک سارافین، مدیر این ماموریت از آژانس ناسا در این مورد می گوید: این نشت هیدروژن برای دومین بار اتفاق افتاد و این بار بسیار شدیدتر از قبل غیرقابل کنترل بود. با وجود تدابیر از پیش آماده شده نتوانستیم این مشکل را برطرف کنیم. به گفته وی هفته گذشته این مشکل توسط مهندسان ناسا بطور کامل برطرف شده بود اما تکنیک های بکار گرفته شده نیز این بار به کار نیامد. ناسا در  رابطه با حل این مشکل سه تکنیک جداگانه بکار گرفته شد که هیچ کدام نتوانست این مشکل را برطرف کند.
تیم فری دستیار رئیس این ماموریت در این مورد می گوید: با توجه با تاخیرهای انجام گرفته پنجره فعلی پرتاب روز یه شنبه به اتمام می رسد و باید تا بازه زمانی بعدی یعنی ۲۵ مهر تا ۹ آبان منتظر بود. بیل نلسون در این مورد خاطرنشان کرد ناسا تا زمانی که از حل این مشکل مطمئن نشود این پرتاب انجام نخواهد شد. وی اعلام کرد شاتل فضایی نیز تا انجام ماموریت بیش از ۲۰ بار به اتاق مونتاژ بازگردانده شده بود. اکنون نیز مسئولان این آژانس فضایی به دنبال برنامه ریزی جدید برای آینده این راکت هستند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin