قزوین – معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در حوزه پزشکان با کمبود روبرو هستیم، گفت: باید سالانه ۳ هزار و ۵۰۰ فارغ التحصیل پزشکی در کشور داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران استان قزوین که در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای آبیک انجام شد اظهار کرد: یکی از اصلی ترین معضلات استان قزوین در حوزه بهداشت و درمان ماندگاری پزشکان در این منطقه است.
وی بیان کرد: در استان قزوین ماندگاری پزشکان به دلیل مشکلات رفاهی خوب نیست و مسئولین جدید به دنبال رفع این مشکل هستند.
معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: باید شرایطی در استان قزوین فراهم شود تا ماندگاری پزشکان در مناطق کمتر برخوردار افزایش یابد.
وی با اشاره به مشکلات بیمارستان شهدای آبیک بیان کرد: با توجه به زمینی که فراهم شده باید به زودی با تخصیص منابع مورد نیاز طرح توسعه بیمارستان آبیک اجرا شود.
کریمی تاکید کرد: خدمت رسانی بیمارستان شهدای آبیک باید افزایش یافته و باید به گونه‌ای باشد که نیاز به انتقال بیماران این شهر به شهرهای اطراف نباشد.
وی با اشاره به اینکه با کمبود پزشک در کشور مواجه هستیم گفت: در حالی که باید سالانه ۳ هزار و ۵۰۰ فارغ‌التحصیل پزشکی داشته باشیم متأسفانه در سال قبل ۲ هزار و ۲۰۰ پزشک از دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند.
معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا با حضور چند پزشک تخصصی در حوزه بیهوشی و جراحی بخشی از مشکلات بیمارستان شهدای آبیک در آینده‌ای نزدیک رفع شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

source

توسط admin