سرمربی تیم ملی اسکواش یکی از مشکلات بازیکنان برای شرکت در مسابقات را کمبود تجربه تورنمنت‌های برون مرزی عنوان کرد.
مجید روحانی در گفت وگو با ایسنا، درباره برنامه تیم ملی اسکواش برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی، اظهار کرد: بعد از مسابقات غرب آسیا که تیر امسال به میزبانی ایران برگزار شد و در جایگاه نخست قرار گرفتیم برنامه خاصی برای تیم اسکواش نداشتیم تا ۱۷ شهریور که قرار است مسابقات بین‌المللی اسکواش که رنکینگ جهانی دارد به مدت ۴ روز در کیش برگزار شود، بعد از این مسابقات اولین اردوی تیم ملی برای شرکت در قهرمانی آسیا کره جنوبی تشکیل خواهد شد.
وی گفت: سال گذشته که این مسابقات در مالزی برگزار شد هفتم شدیم، امسال سعی داریم چند پله صعود کنیم و جزو ۴ تیم برتر قرار بگیریم، هر چند بعد از غرب آسیا تمرینات را به صورت جدی شروع نکردیم اما بازیکنان شرایط خوبی دارند و هدف گذاری آنها در این دوره کسب سکو است.
سرمربی تیم ملی اسکواش خاطرنشان کرد: مسابقاتی که در کیش برگزار می‌شود چون رنکینگ جهانی دارد فرصت خوبی برای بازیکنان است تا با ارزیابی و محک خود و ارتقای رنکینگ بتوانند خود را برای قهرمانی آسیا کره جنوبی آماده کنند.
روحانی همچنین درباره زمان برگزاری اردوی تیم ملی اسکواش گفت: بعد از پایان مسابقات بین‌المللی کیش و ارزیابی فنی بازیکنان بلافاصله اردوی تیم ملی برای شرکت در قهرمانی آسیا تشکیل خواهد شد، البته محمدرضا کاشانی، علیرضا شاملی، سمیع الله قاصد آبادی و سپهر اعتمادپور جزو ۴ بازیکن برتر اسکواش هستند که در غرب آسیا نیز عملکرد موفقی داشتند، تصمیم داریم همین نفرات را به کره جنوبی نیز اعزام کنیم.
وی یکی از مشکلات بازیکنان اسکواش را کمبود تجربه تورنمنت‌های برون مرزی عنوان کرد و افزود: متاسفانه نبود اسپانسر و عدم حمایت از بازیکنان اسکواش سبب شده تا در طول سال کمتر به تورنمنت‌های برون مرزی اعزام شوند، در حالی که هر چقدر بازیکنان به مسابقات بین‌المللی اعزام شوند علاوه بر کسب تجربه، رنکینگ جهانی آنها نیز ارتقاء پیدا می‌کند و جهش خوبی می‌توانند در سطح آسیا و دنیا داشته باشند.
روحانی در پایان تصریح کرد: بازیکنان ما شایستگی کسب سکو را دارند اما متاسفانه حضور کم رنگ آنها در تورنمنت‌های برون مرزی سبب شده تا جایگاه اصلی خود را از دست بدهند.
انتهای پیام

source

source

توسط admin