در حالی که در بسیاری از خبرها و شایعات، از عضو جدید آیفون‌ها با نام آیفون ۱۴ مکس یاد شده، ولی ظاهرا این گوشی قرار است آیفون ۱۴ پلاس نام داشته باشد.
دو ماه قبل، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شاید اپل تصمیم بگیرد گوشی ۶٫۷ اینچی جدید از سری آیفون ۱۴ را به جای آیفون ۱۴ مکس، ۱۴ پلاس نام‌گذاری کند. در آن زمان این خبر در حد یک شایعه بود و شواهد زیادی برای تأیید آن در اختیار نداشتیم. اما به‌تازگی تصویری از قاب محافظ این گوشی منتشر شده که به آن شایعه دامن می‌زند.
با توجه به این تصویر که توسط یکی از افشاگران در توییتر منتشر شده، ظاهرا آیفون ۶٫۷ اینچی قرار است آیفون ۱۴ پلاس نام داشته باشد. این در حالی است که تاکنون در بسیاری از خبرگزاری‌ها از آن با نام آیفون ۱۴ مکس یاد می‌شده است. بدین ترتیب آیفون‌های اپل برای امسال در چهار مدل استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس در دسترس قرار خواهند گرفت. در رابطه با این افشاگر هم باید بگوییم او سابقه‌ی بدی در افشای اطلاعات مربوط به قاب محافظ آیفون‌ها ندارد.
iPhone 14 Plus case
البته تصویری مثل این خیلی راحت می‌تواند فتوشاپ شود اما یک مورد وجود دارد که باعث می‌شود فکر کنیم این نام برای آیفون ۱۴ ۶٫۷ اینچی منطقی‌تر از مکس خواهد بود. باید یادآوری کنیم اپل غیر از آیفون XS مکس که آن هم مدل قدرتمند سری X به حساب می‌آمد، تاکنون از پسوند «مکس» برای اشاره به هیچ یک از محصولاتش استفاده نکرده است، اما از پسوند «پلاس» چرا (مثل آیفون ۶ و ۶ پلاس، ۷ و ۷ پلاس و…) از طرفی با این رویه‌ی نام‌گذاری، کاربران در تشخیص این گوشی از مدل پرو مکس هم مشکلی نخواهند داشت و متوجه می‌شوند که صرفا اندازه‌ی آن بزرگ است.
حتی اگر این خبر و خبری که دو ماه قبل یک افشاگر معروف در این رابطه منتشر کرده بود حقیقت نداشته باشند، باز هم نمی‌توان احتمال اینکه نماینده‌ی مورد انتظار اپل، آیفون ۱۴ پلاس نام‌گذاری شود را رد کرد. آخرین بار در سال ۲۰۱۷ بود که برای اشاره به مدل بزرگ‌تر آیفون ۸ از این پسوند استفاده شد. از آن زمان تاکنون، جز آیفون XS مکس، اپل از ترکیب «پرو مکس» برای گوشی‌های بزرگ‌ترش استفاده کرده که از جمله این گوشی‌ها می‌توان به ۱۱ پرو مکس، ۱۲ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس اشاره کرد. محصولاتی که نه فقط بزرگ‌تر بلکه قدرتمندتر و مجهزتر از گوشی‌های استاندارد نسل خود نیز بوده‌اند.
به طور کلی تا قبل از رونمایی رسمی، نمی‌دانیم در نهایت چه نامی برای این گوشی انتخاب خواهد شد. تا رونمایی از آیفون‌های جدید هم کمتر از یک هفته‌ی دیگر زمان باقی مانده است. بنابراین برای اینکه متوجه شویم آیفون جدید چه نامی خواهد داشت، نیازی نیست مدت زمان زیادی را منتظر بمانیم.
منبع: MacRomors


source

توسط admin