دنیای متفاوت تکنولوژی
محققان برای اولین بار توانستند با کمک کاشت دستگاهی در مغز دو بیمار اختلال مربوط به پرخوری افراطی را درمان کنند. این درمان در صورت موفقیت می تواند نوید بخش درمان های دیگر در آینده باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان در مطالعه اخیر خود برای درمان اختلال پرخوری افراطی روش […]
محققان برای اولین بار توانستند با کمک کاشت دستگاهی در مغز دو بیمار اختلال مربوط به پرخوری افراطی را درمان کنند. این درمان در صورت موفقیت می تواند نوید بخش درمان های دیگر در آینده باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان در مطالعه اخیر خود برای درمان اختلال پرخوری افراطی روش جدیدی را بکار گرفتند. آنها توانستند دستگاهی را در مغز این بیماران بکارند که قادر است سیگنال های مربوط به افزایش تمایل به پرخوری را مختل کند. مطالعه دانشمندان از اثر بخشی این موضوع روی انسان ها حکایت دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
دستگاه مورد نظر از طریق الکترودهای خود به بخش هسته اکومبنس مغز وصل می شود و باعث تحریک مغزی می شود. پس از کاشت این دستگاه در مغز این دو فرد، آنها به مدت ۶ ماه تحت نظر بودند تا ارتباط این بخش با مغز مشخص شود. این دستگاه محرک های طبیعی برای هر فرد ایجاد می‌کند. هچنین قادر است جریان الکتریکی ارسالی را بصورت جداگانه فعال یا غیرفعال کند. در طول این ۶ ماه نیز این دستگاه به درستی به کار خود ادامه داد و هیچگونه عوارضی ایجاد نکرد. همچنین این دو فرد نیز کمتر پرخوری کرده و در هر ماه حدود ۵ کیلوگرم کاهش وزن داشتند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin