یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
منتشر شده در 2022/08/27
منتشر شده در 2022/08/27
امروز در بیمار عجیب و غریب، مردی با کیسه بیضه آوازخوان وارد اورژانس بیمارستانی در ایالات متحده می شود. یک مورد منحصر به فرد در ادبیات پزشکی!
[EN VIDEO] مصاحبه 4/5: چه چشم انداز برای نانوپزشکی؟ نانوپزشکی کاربرد فناوری نانو در دنیای پزشکی است. این شامل زمینه هایی مانند تجویز دارو در قالب نانوذرات و همچنین استفاده از نانوروبات ها می شود. دومینیک وینک، جامعه شناس علم و نوآوری، در مورد آینده نانوپزشکی به ما می گوید.
مردی 72 ساله درهای اورژانس بیمارستانی در دیتون، اوهایو در ایالات متحده را با نگرانی نسبتاً غیر معمولی فشار می دهد. او به پزشکان می گوید که مدتی است که نمی تواند خوب نفس بکشد و کیسه بیضه اش با هر حرکت صدای خش خش می دهد. این "اسکروتوم خش خش" یا پنوموسکروتوم در اصطلاح پزشکی یک وضعیت بالینی بسیار نادر است، تنها حدود پنجاه مورد در ادبیات پزشکی شرح داده شده است. مورد این مرد حتی مرموزتر است زیرا پزشکان نتوانستند منشا جریان هوایی را که باعث آواز خواندن کیسه بیضه بیمارشان شده بود شناسایی کنند.
تصویر سی تی اسکروتوم خش خش. © برانت بیکفورد و همکاران. مجله آمریکایی گزارش های موردی
پنوموسکروتوم می تواند خود به خود باشد، به این معنی که هوا بدون هیچ دلیل مشخصی در پوست اطراف بیضه ها تجمع می یابد، یا ناشی از تروما – یک حادثه فیزیکی یا آسیب جراحی است. هنگامی که آسیب یا ضربه در ریه ها یا دستگاه گوارش رخ می دهد، هوا می تواند به بدن نشت کند. سپس حرکت می کند و می تواند در گردن، شکم و اینجا، کیسه بیضه منتشر شود. در مواردی که در ادبیات پزشکی توضیح داده شده است، هوای موجود در کیسه بیضه از ریه ها می آید که توسط پنوموتوراکس آسیب دیده است. در سی تی اسکن ، بیمار ما با پنوموتوراکس و همچنین پنومومیاستینوم – وجود هوا در مدیاستن ، ساختار تشریحی قفسه سینه ، یکی از آمفیزم های زیر جلدی (یک حباب هوا در زیر پوست) در ناحیه بین مقعد و کیسه بیضه و روی ران ها.
اگرچه ریه های بیمار در وضعیت نامناسبی قرار دارند، اما پزشکان مطمئن نیستند که پنوموتوراکس او واقعاً مسئول صدای خش خش ساطع شده از کیسه بیضه او باشد. آنها در American Journal of Case Reports می نویسند: « مکانیسم احتمالاً ناشناخته باقی خواهد ماند .
این مرد تنها کسی است که پنوموسکروتوم دارد و هوا می تواند از آن خارج شود و "هیس" کند. بیمار پنج ماه قبل از ورود به اورژانس به دلیل عفونت مزمن اپیدیدیم تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. این عمل باعث شد که او زخمی داشته باشد که خوب نشد و هوا از آن خارج شود. همه چیز به خوبی برای بیمار به پایان می رسد زیرا او " با درن های متعدد قفسه سینه، درن های زیر جلدی برای خارج کردن هوا و مراقبت های عمومی با موفقیت درمان شد ."
!
از ثبت نام شما سپاسگزاریم.
خوشحالم که شما را در جمع خوانندگان ما دارم!
بیمار عجیب: می گویند گربه ها 9 زندگی دارند اما این زن 10 زندگی داشت!
source

ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
 
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin