اندروید قرار است Google را ذخیره کند ، اما در واقع یک تجارت وحشتناک است
یک بحث که ما زیاد شنیده ایم این است که افزایش موبایل برای تجارت گوگل مضر بوده است.
طبق این تئوری ، تبلیغات جستجوی گوگل در موبایل آنقدرها مثر نیستند که مردم دوست ندارند از طریق تلفن های خود خرید کنند – و وقتی مردم از طریق تلفن های خود خرید می کنند ، ترجیح می دهند از یک برنامه استفاده کنند تا وب.
اما این بحث گوگل در موبایل همیشه بد است و بسیار عجیب به نظر می رسد.
وقتی سیستم عامل موبایل گوگل ، اندروید ، محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان است ، چگونه افزایش موبایل می تواند برای گوگل بد باشد؟
نحوه کار به این صورت است: گوگل در واقع درآمد زیادی از اندروید کسب نمی کند.
برای مبتدیان ، به یاد داشته باشید که Google Android را رایگان ارائه می دهد.
بر خلاف مایکروسافت ، که سازندگان رایانه شخصی را هنگام قرار دادن ویندوز روی لپ تاپ یا رایانه رومیزی متهم می کند ، گوگل در واقع سازندگان تلفن های هوشمند را برای نصب اندروید روی تلفن هایی که می فروشند پرداخت نمی کند.
مطالب بیشتر این ایده همیشه این بوده است که اینجا دادن اندروید به صورت رایگان وب را در اختیار افراد بیشتری قرار می دهد و همین امر منجر به جستجوی وب همراه بیشتر و کلیک بر روی تبلیغات جستجوی گوگل می شود.
اما طبق گزارش جدید گروهی از تحلیلگران گلدمن ساکس ، کاربران اندروید روی تعداد زیادی تبلیغات گوگل کلیک نمی کنند.
در اوایل این هفته ، تحلیلگران گلدمن تخمین زده اند که گوگل 11.8 میلیارد دلار درآمد جستجوی موبایل در سال 2014 داشته است.
گلدمن تخمین زده است که 75٪ از این درآمد ، 8.9 میلیارد دلار ، از طریق جستجو در وب با استفاده از iPhone و iPad حاصل شده است.
این بدان معناست که حداکثر ، گوگل 3 میلیارد دلار از جستجوهای انجام شده در دستگاه های اندرویدی در سال 2014 درآمد کسب کرده است.
3 میلیارد دلار در مقایسه با تجارت کلی گوگل که در دوازده ماه گذشته 66 میلیارد دلار درآمد کسب کرده ، مبلغ ناچیزی است. برای چارچوب بیشتر ، در نظر بگیرید که فیس بوک بیش از 2.65 میلیارد دلار درآمد از تبلیغات تلفن همراه فقط در سه ماهه چهارم سال 2014 به دست آورده است.
این باعث تعجب شما می شود: آیا اندروید هرگز به یک تجارت بزرگ تبدیل خواهد شد؟ BII از یک طرف ، ممکن است مهم نباشد. اندروید به طور موثری سلطه ویندوز مایکروسافت را از بین برد. و مانع فرار اپل با بازار تلفن همانطور که iPod با بازار پخش کننده MP3 فرار کرده است.
از طرف دیگر ، 1 میلیارد پوند کاربر دارد. به طور معمول وقتی کالایی به یک میلیارد کاربر می رسد ، یک طرح درآمدزایی خوب را رقم می زند. مشخص نیست Google برنامه ای برای کسب درآمد کلان از Android دارد. خوب است اگر 5 سال پیش همه چیز برای گوگل عالی پیش می رفت. اما ، امروز ، همه چیز کمی پیچیده تر است.
ما در حال بررسی دقیق تری از گوگل هستیم که به نظر می رسد در یک چیز ناخوشایند گیر کرده است. ما دوست داریم از طرف Googlers و Googlers سابق بشنویم. به nicholas@businessinsider.com یا jdonfro@businessinsider.com ایمیل ارسال کنید
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *