12 قدم برای مذاکره بهتر
ادامه مطالب مهارت های ارتباطی برای مذاکره بسیار مهم است. این توانایی خواندن دیگران است که منجر به موفقیت می شود.
با این وجود بسیاری از مذاکرات از دست رفته است زیرا مردم در فروش موقعیت خود کار می کنند و زمان کافی را برای ماهیگیری برای دیدگاه ها و اهداف دیگران صرف نمی کنند.
افرادی که بهترین مهارت مذاکره را دارند اغلب برنده هستند.
مراحل زیر شانس موفقیت را بهبود می بخشد و به شما در رسیدن به خواسته خود کمک می کند.

* به دقت گوش دهید – گوش دادن فعال مهارت شماره 1 مذاکره است. گوش کن! دریابید که بیشتر افراد آموزش دیده اند تا با مردم صحبت کنند. از این دانش به نفع خود استفاده کنید.

* برای پیروزی آماده شوید یا حتماً از دست بدهید – آماده ، آماده ، آماده کنید.

* آنچه را می خواهید بدانید ، هدف بالایی داشته باشید – از درخواست بیشتر نترسید. خوش بین باشید و این یک پیشگویی خودکفا خواهد بود.

* دریابید طرف مقابل چه می خواهد – اگر چیزی برای بدست آوردن طرف مقابل وجود نداشته باشد. آنها به دنبال چه هستند و چگونه می توانید به آنها کمک کنید تا نیازهای خود را برآورده کنند؟ سالاتی را با پایان باز بپرسید.

* امتیازات یک جانبه ندهید – پیشنهادات خود را در سراسر کشور ارائه ندهید. “بیایید با هم کار کنیم” با “هر چیزی که می خواهید” بسیار متفاوت است.

* جایگزینی برای راه دور شما وجود دارد – شما هرگز این را فاش نمی کنید و هرگز تهدید نمی کنید. در چه مرحله ای دور خواهید شد راز شماست. اگر این مورد را روی میز مذاکره بگذارید ، ممکن است استکبار تلقی شود.

* اجازه ندهید دیگران شما را بترسانند – دیدگاه یا موضوعات شما اهمیت کمتری نسبت بیشتر بخوانید به افرادی که با آنها مذاکره می کنید ندارند.

* صبور باش. سعی کنید اولین حرکت را انجام ندهید – ممکن است قبل از اینکه بازی را درک کنید ، از اسلحه بپرید. در صورت فشار برای تحقق فوراً اتفاقی ، مذاکره عملاً غیرممکن است.

* به ضرب الاجل مشکوک باشید – ممکن است آنها جعلی و ترفندی برای فشار آوردن شما به تصمیم بد در صورت اتمام وقت باشند.

* منطقی و انعطاف پذیر باشید – به دنبال توافق رضایت بخشی برای هر دو طرف باشید.

* مذاکره یک فرآیند است – به یاد داشته باشید که مذاکرات یک روند است و اغلب زمان می برد تا کامل شود. سریع به نتیجه نرسید.

* صادقانه و اخلاقی برخورد کنید – با صداقت رفتار کنید؛ ممکن است برای مذاکره با همان افراد در آینده به فرصت های آینده نیاز داشته باشید

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *