7 روش برای افزایش تمرکز و انجام کار بیشتر
اینجا شیوه زندگی مدرن پر از حواس پرتی است. ما با چیزهای زیادی احاطه شده ایم که می تواند مانع از بهره وری ما شود و به پتانسیل آسیب برساند. بیشتر کاربران قبلاً چنان به عوامل حواس پرتی عادت کرده اند که پس از مدتی به دنبال یکی می گردیم.
اگر بتوانید جلوی مواردی مانند حواس پرتی و چند وظیفه را بگیرید ، قطعاً سطح بهره وری شما سر به فلک می کشد. در پست امروز ، من چند نکته مفید برای افزایش تمرکز شما و کاهش عوامل بیشتر حواس پرتی را به اشتراک می گذارم.

* برنامه ریزی قبل از شب قبل می تواند راهی عالی برای افزایش تمرکز شما در روز بعد باشد. دو وظیفه مهم را که باید روز بعد انجام دهید مشخص کنید و آنها را یادداشت کنید. روز بعد ، قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید ، این دو کار را انجام دهید و کارهای زیادی را انجام خواهید داد.

* همچنین باید در مورد منابع احتمالی حواس پرتی مراقب باشید و از آنها فاصله ایمن داشته باشید. در صورت امکان ، اعلان های تلفن همراه و رایانه خود را خاموش کنید. استراتژی اثبات شده دیگر این است که فرکانس بررسی ایمیل خود را محدود کنید.

* وقتی با محیط راحت باشید تمرکز بیشتری خواهید داشت. بنابراین ، راحت بودن با جو باید در اولویت باشد. مواردی مانند لباس ، چیدمان صندلی ها ، موسیقی ، دما ، محل قرارگیری مبلمان ، سیستم مدیریت اسناد و غیره را تنظیم کنید و بفهمید کدام تنظیمات مناسب شما هستند و آنها را به همین ترتیب نگه دارید.

* اگر می خواهید بر ذهن حیرت انگیز خود کنترل بیشتری داشته باشید ، باید نوعی مراقبه را تمرین کنید. در حالی که بیشتر افراد فکر می کنند مراقبه آماده سازی زیادی را می طلبد ، که به هیچ وجه درست نیست. پنج دقیقه بی حرکت نشستن نیز می تواند یک مراقبه عالی باشد. با اصول اولیه شروع کنید و به تدریج به سمت تکنیک های پیشرفته بروید.

* گام بزرگ دیگر در افزایش تمرکز ، تعیین اهداف قابل دستیابی است. اهداف بزرگتر مشکلی ندارند. اما شما باید هدف بزرگ را به قطعات کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید تا بتوانید آنها را یکی یکی به سرانجام برسانید. در غیر این صورت ، در حالی که هیچ قدم واقعی برای رسیدن به هدف بر نمی دارید ، به فکر ادامه می دهید و در مورد هدف بزرگتر برنامه ریزی می کنید.

* وقتی نوبت به افزایش تمرکز می رسد ، نمی توانید اهمیت خواب را نادیده بگیرید. بسته به شرایط خود ، هر روز به 7-8 ساعت خواب نیاز دارید. برخی افراد ترجیح می دهند کمتر بخوابند و بیشتر کار کنند. اگرچه ممکن است در کوتاه مدت جواب دهد ، اما در آینده قطعاً با مشکل روبرو خواهند شد. به احتمال زیاد توانایی تمرکز کامل روی چیزی را از دست می دهند.

* به تأخیر انداختن رضایت مندی ها می تواند روش م toثر دیگری برای افزایش تمرکز شما باشد. به جای اینکه آن فعالیت را فوراً مجاز بگذارید ، برای انجام یک کار مهم آن را پاداش دهید. وقتی انگیزه ای در پیش دارید ، بیشتر تمرکز کرده و مشغول کار خود هستید.
خط پایین
بنابراین ، اینها بهترین روش ها برای افزایش تمرکز و انجام کارهای بیشتر بودند. سعی کنید تا حد ممکن از این توصیه ها پیروی کنید و از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. به من اطلاع دهید که این نکات برای شما چگونه کار می کند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.