7 روش برای افزایش تمرکز و انجام کار بیشتر
اینجا شیوه زندگی مدرن پر از حواس پرتی است. ما با چیزهای زیادی احاطه شده ایم که می تواند مانع از بهره وری ما شود و به پتانسیل آسیب برساند. بیشتر کاربران قبلاً چنان به عوامل حواس پرتی عادت کرده اند که پس از مدتی به دنبال یکی می گردیم.
اگر بتوانید جلوی مواردی مانند حواس پرتی و چند وظیفه را بگیرید ، قطعاً سطح بهره وری شما سر به فلک می کشد. در پست امروز ، من چند نکته مفید برای افزایش تمرکز شما و کاهش عوامل بیشتر حواس پرتی را به اشتراک می گذارم.

* برنامه ریزی قبل از شب قبل می تواند راهی عالی برای افزایش تمرکز شما در روز بعد باشد. دو وظیفه مهم را که باید روز بعد انجام دهید مشخص کنید و آنها را یادداشت کنید. روز بعد ، قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید ، این دو کار را انجام دهید و کارهای زیادی را انجام خواهید داد.

* همچنین باید در مورد منابع احتمالی حواس پرتی مراقب باشید و از آنها فاصله ایمن داشته باشید. در صورت امکان ، اعلان های تلفن همراه و رایانه خود را خاموش کنید. استراتژی اثبات شده دیگر این است که فرکانس بررسی ایمیل خود را محدود کنید.

* وقتی با محیط راحت باشید تمرکز بیشتری خواهید داشت. بنابراین ، راحت بودن با جو باید در اولویت باشد. مواردی مانند لباس ، چیدمان صندلی ها ، موسیقی ، دما ، محل قرارگیری مبلمان ، سیستم مدیریت اسناد و غیره را تنظیم کنید و بفهمید کدام تنظیمات مناسب شما هستند و آنها را به همین ترتیب نگه دارید.

* اگر می خواهید بر ذهن حیرت انگیز خود کنترل بیشتری داشته باشید ، باید نوعی مراقبه را تمرین کنید. در حالی که بیشتر افراد فکر می کنند مراقبه آماده سازی زیادی را می طلبد ، که به هیچ وجه درست نیست. پنج دقیقه بی حرکت نشستن نیز می تواند یک مراقبه عالی باشد. با اصول اولیه شروع کنید و به تدریج به سمت تکنیک های پیشرفته بروید.

* گام بزرگ دیگر در افزایش تمرکز ، تعیین اهداف قابل دستیابی است. اهداف بزرگتر مشکلی ندارند. اما شما باید هدف بزرگ را به قطعات کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید تا بتوانید آنها را یکی یکی به سرانجام برسانید. در غیر این صورت ، در حالی که هیچ قدم واقعی برای رسیدن به هدف بر نمی دارید ، به فکر ادامه می دهید و در مورد هدف بزرگتر برنامه ریزی می کنید.

* وقتی نوبت به افزایش تمرکز می رسد ، نمی توانید اهمیت خواب را نادیده بگیرید. بسته به شرایط خود ، هر روز به 7-8 ساعت خواب نیاز دارید. برخی افراد ترجیح می دهند کمتر بخوابند و بیشتر کار کنند. اگرچه ممکن است در کوتاه مدت جواب دهد ، اما در آینده قطعاً با مشکل روبرو خواهند شد. به احتمال زیاد توانایی تمرکز کامل روی چیزی را از دست می دهند.

* به تأخیر انداختن رضایت مندی ها می تواند روش م toثر دیگری برای افزایش تمرکز شما باشد. به جای اینکه آن فعالیت را فوراً مجاز بگذارید ، برای انجام یک کار مهم آن را پاداش دهید. وقتی انگیزه ای در پیش دارید ، بیشتر تمرکز کرده و مشغول کار خود هستید.
خط پایین
بنابراین ، اینها بهترین روش ها برای افزایش تمرکز و انجام کارهای بیشتر بودند. سعی کنید تا حد ممکن از این توصیه ها پیروی کنید و از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. به من اطلاع دهید که این نکات برای شما چگونه کار می کند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *