تاریخچه مختصر طراحی گرافیک
مشاهده سایر مقالات نویسنده اولین کلمه نوشتاری بشر آغاز طراحی گرافیک بود! و سرزمین مادری آن غارها و غارهای باستانی دیگر نبود! اولین نمادی که آنها از طریق نقاشی های غارها ، نقاشی ها ، علامت گذاری بر روی تخته سنگ ها ، استخوان و عاج ترسیم کرده اند ، مهمترین نشانه و شواهدی در مورد تولد ، پرستاری ، تغذیه و رشد طرح گرافیکی است! با این وجود اصطلاح Graphic Design توسط ویلیام آدیسون دویگینز در اوایل قرن بیستم نامگذاری شد.
انسان شناسان با مطالعه دوره های ماقبل تاریخ بر روی نقاشی های غار ، ما را زودتر از دوره پارینه سنگی فوقانی از 40،000 – 10،000 سال قبل از میلاد ، جایی که اجداد ما در حال یادگیری نحوه طراحی علائم و نمادهایی بودند که می توانست از طریق بصری ارتباط برقرار کند ، به ما هدایت می کند. علاوه بر این آنها در ترک آثار خود موفق بودند. پیشگامان طراحی گرافیک دیگر اجداد خود ما نیستند ، که در غارها زندگی می کردند و نقاشی های خود را بر روی سنگ ها طراحی می کردند. تاریخچه طراحی گرافیک به نیاکان خود ما در دوران باستان که تمدن در غارها فرهنگ سازی می شد ، ریشه می گیرد و نقاشی ها و طرح های خود را بر روی بوم دیوارهای سقف و سقف آنها برای ما به جا می گذارد.
اولین نقاشی های شناخته شده امروز مربوط به 6000 سال پیش است که مربوط به ظروف سنگی مطالب مرتبط و سفالی حک شده است. نقاشی های موجود در اهرام مصر با علائم ، نمادها و حروف برای همه شناخته شده است و ما را به 5000 سال قبل باز می گرداند.
علاوه بر این ، از 600-250 سال قبل از میلاد ، تکامل شکل و ساختارهای هندسی در اروپا نقش عمده ای در توسعه طراحی و طراحی داشته است. به عنوان یک هنر کاربردی در تنظیم تصاویر و متن برای تلاش برای برقراری ارتباط بصری ؛ نسخه دست نوشته کتاب مقدس مسیحی “The Book of Kells” ، که توسط راهبان ایرلندی در قرن 9 میلادی با تصاویر غنی ایجاد شده است ، نمونه خوبی از تکامل طراحی گرافیک است.
یوهانس گنسفلیش زور لادن زوم گوتنبرگ ، فلزکار آلمانی و مخترع ، فناوری چاپی را برای استفاده مجدد از حروف مجزا معرفی کرد. اولین کتاب تولید شده توسط مطبوعات گوتنبرگ “Incunabula” بود. این کتاب در تاریخ چاپ و انتشار کتاب استاندارد شد و جهشی عظیم برای چاپ و انتشار بود. با این حال ، مهر زنی بلوک بر روی ورق های کاغذ با متن و علائم حک شده ، مدتها قبل از قرن 14 در اروپا و آسیا مورد استفاده قرار گرفت. با این حال ، طراحی گرافیکی این دوران در حال شکل گیری بود و ما امروز آن را به عنوان طراحی گرافیکی Old Style نامگذاری کرده ایم.
دوران تکامل طراحی گرافیک گوتنبرگ کند بود ، تا قرن نوزدهم ، در انگلیس تقسیم بندی بین هنرهای زیبا و هنرهای کاربردی این تکامل را تقویت کرد و آنها با موفقیت برخی از مهمترین محصولات طراحی گرافیک را از طریق جنبش هنر منتشر کردند. ویلیام موریس تجارت زیادی با چاپ کتابهایی با چاپهای شیک انجام داد و نقش مهمی در جذب بازار بالقوه و همچنین تجاری سازی طراحی گرافیک داشت. علاوه بر این او پیشگام جدایی طراحی تجاری و هنرهای زیبا بود.
یکی دیگر از نقاشان قرن نوزدهم پیت موندریان بود که نوآوری وی تأثیر زیادی بر طراح گرافیک مدرن امروز گذاشته است. اگرچه او یک طراح گرافیک نبود ، اما استفاده او از شبکه ها منشأ تبلیغات مدرن بود که به سیستم شبکه معروف است. امروزه به طور گسترده توسط طراح گرافیک قرن ما استفاده می شود.
با انحطاط سبک کلاسیک ، طراحی گرافیکی مدرن در اوایل قرن 20 غرق در طراحی های تحت تأثیر هنرهای زیبا بود. علامت تجاری فونت های مدرن اولیه نوع متن sans-serif است. در سال 1928 ، کتاب “تایپوگرافی جدید” نوشته یان تسچیولد فلسفه تایپوگرافی مدرن را منظم کرد.
بعلاوه ، پدران طراحی گرافیک مدرن هنوز هم به دلیل اینکه زمینه های جدیدی را در مورد تکنیک های ساخت تایپوگرافی و سبک سازی ایجاد کردند ، تایپوگرافی مانند هربرت بایر ، لازلو موهولی-ناگی و ال لیسیتسکی در نظر گرفته می شوند. فناوری رایانه ای مدرن تولید تایپوگرافی را بطور کلی تغییر داده است ، اما برای رویکرد تجربی و تکاملی سهم آنها بسیار قابل تشخیص بود.
دوره شکوفایی و شکوفایی طراحی گرافیک پس از جنگ جهانی دوم بود. همزمان با رونق اقتصاد آمریکا ، تقاضا برای طراحی گرافیک ، به ویژه در بخش های تبلیغات و بسته بندی ، شکوفا شد.
کمپین تبلیغاتی I Love NY (1973) و پوستر معروف باب دیلن (1968) که توسط میلتون گلاسر طراحی شده نمونه هایی از فرهنگ طراحی گرافیک کاربردی و تأثیر آن است. پیشرفت در طراحی گرافیک در اوایل قرن بیستم بیشتر تحت تأثیر گسترش تکنولوژی چاپ و همچنین عکاسی بود. اما در اواسط این قرن ، افزایش عصر کامپیوتر در طراحی گرافیک کمی عقب مانده است زیرا رایانه های اولیه بسیار ضعیف تر بودند و حافظه کامپیوتر محدود بود. با این حال ، در اواخر قرن حاضر با پیشرفت عظیم رایانه ها و فناوری های متناظر مطالب بیشتر با آن ، طراحی گرافیک مدرن به شغلی تبدیل شده است که تقریباً به طور کامل در رایانه انجام می شود.
در اواسط 1980 ، ورود انتشارات دسک تاپ و راه اندازی برنامه های نرم افزاری مانند Illustrator و PageMaker ، دوره ای از طراحان را برای دستکاری تصاویر رایانه ای و ایجاد تصاویر سه بعدی معرفی کرد. طراحی گرافیک رایانه ای تأثیرات فوری تغییرات طرح یا تایپوگرافی را تسهیل می کند.
امروزه ، طراحی گرافیکی ارتباط تصویری ، در خاک غنی از رایانه ارائه می شود که با آخرین فن آوری های سخت افزاری و نرم افزاری بارور می شود. طراحان گرافیک در سراسر جهان از طریق رایانه های پر از جدیدترین ابزارها و تجهیزات ، نرم افزار و سخت افزار ، دانشگاه و فناوری ، اطلاعات و ارتباطات شخم می زنند و در آزمایشگاه های طراحی خود در حال تولید تاریخ جدید طراحی گرافیک هستند.
با ارتقا express صعودی صنعت فناوری پیشرفته ، آینده اطمینان بیشتری می یابد و طراحان امروزی با خلاقیت خود برای نسل بعدی به نام و تلاش خود کمک می کنند. تاریخ هنوز مجبور است که تمام صفحات وی را برای نوآوری و اختراع جدید در این زمینه بنویسد.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *