چگونه و چرا از نمودارهای جریان داده استفاده می شود
نمودار جریان داده ، نمایش بصری انواع خاصی از داده ها است که بخشی از سیستم هستند. از این نمودارهای جریان می توان برای تجسم مراحل مختلف پردازش داده ها استفاده کرد. بیشتر اوقات اشکال مختلف نمودار جریان داده وجود دارد. این فرم ها به عنوان نمودار جریان گرافیکی یا در بعضی موارد نمودار پردازشی نیز شناخته می شوند. بیشتر توصیفات و کاربردهای مختلف این نمودارها ممکن است به دلخواه شما استفاده شود اما در واقع بین همه این اصطلاحات تفاوت وجود دارد. این تفاوت ها معمولاً کم است اما وقتی شخص ایجاد کننده نمودار از متن یا گرافیک استفاده می کند تا روند یا روشی را که رخ می دهد استفاده کند ، می توان آنها را به راحتی یادآوری و در نظر گرفت.
نمودارهای جریان داده ممکن است به منظور به تصویر کشیدن حرکت اطلاعات یا داده ها از طریق یک سیستم خاص ، از گرافیک استفاده کنند. معمولاً دنبال کردن نمایش های گرافیکی برای کاربران آسان تر از توصیف متنی است. یکی از این نمایش های گرافیکی که باید مثال خوبی باشد ، نقشه ذهنی است. نقشه های ذهن ساخته های اخیر نیستند اما مدت هاست که مورد استفاده قرار می گیرند ، به دلیل توسعه برنامه های مختلف نرم افزار Mind Map ، آنها فقط محبوبیت زیادی پیدا می کنند. در این نقشه های ذهنی از متن و گرافیک استفاده می شود به گونه ای که باعث می شود مردم به خاطر بسپارند. آنها برای اهداف آموزشی و همچنین در عرصه تجارت استفاده می شوند. زمینه های خاص دیگری از نمودارهای se استفاده می کنند.
استفاده از نمودارهای جریان بسیار گسترده است و از زمینه ها و صنایع مختلف شغلی فراتر می رود. این ماده معمولاً در مناطقی مورد استفاده قرار می گیرد که تعصب نسبت به رشته های علمی یا مهندسی دارند. رشته هایی که ماهیت کاملاً فنی دارند ، به افراد در چنین زمینه هایی یاد می دهند که از فرایندهای مختلف جریان و نمودارهای جریان برای سازماندهی روند تفکر متفاوت خود و قرار دادن آنها در گروه های مختلف استفاده کنند.
از نمودارهای جریان می توان برای اهداف پزشکی یا به تصویر کشیدن اساتید پزشکی نیز استفاده کرد. اکثر این فرآیندها یا نمودارها اغلب مواردی را شامل می شوند که برای ارزیابی ماهیت یا پیشرفت بیماری خاص نیاز به استفاده از نرم افزار پزشکی دارند. بیشتر اوقات این نمودارهای جریان داده های واقعی هستند و نه نمایش های گرافیکی که اغلب در پرونده های دیگر مطالعه استفاده می شوند. این نمودارهای جریان داده به بسیاری از پزشکان کمک می کند تا با شناسایی موفقیت پیشرفت و درمان بیماری های مختلف و مراقبت هایی که در این زمینه وجود دارد ، بیماران خود را معالجه کنند. این نمودارهای جریان نه تنها به طور مستقیم در حل اثرات بیماری بلکه در ایجاد پروتکل های مختلف و روش های صورتحساب به منظور کمک به جنبه های سازمانی این موسسات پزشکی مختلف کار می کنند. نمودارهای سیستم جریان اطلاعات ممکن است از متن و همچنین گرافیک یا تفکیک این دو تشکیل شده باشد. این نمودارها اغلب جهتی را نشان می دهند که داده ها از طریق یک سیستم اطلاعاتی بسته می روند. این سیستم اطلاعاتی ممکن است یا یک شبکه سیستم رایانه ای باشد یا یک فرایند wok flow مانند سیستمی که مکالمات تلفنی را از طریق شبکه های مختلف هدایت می کند. برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد نمودارهای جریان می توانید مراجعه کنید.
مطالب بیشتر

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *